Kultura | rozrywka | edukacja

Gorące rytmy w parku (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu „Tangreen”, który odbędzie się 1 sierpnia br. o godz. 18 w Parku Miejskim, w ramach cyklu „Wakacje ze sztuką”.

Zapowiedź wydarzenia

Zespół tworzą Tomasz Drabina (akordeon) i Gertruda Szymańska (instrumenty perkusyjne). Ich repertuar opiera się głównie na jednym z gatunków tanga zwanym tangreen. Artyści ujmują ten typ muzyki w sposób sonorystyczny (wydobywanie brzmień z tradycyjnych instrumentów nietradycyjnymi sposobami jak skrobanie, skrzypienie, bębnienie) jednocześnie aranżując go autorsko. Są to nie tylko ogniste i nastrojowe tanga argentyńskie, ale także te pochodzące z Polski.

***

Tomasz Drabina to akordeonista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz założyciel zespołu „Aviaccord”. Jego repertuar – obok tang – obejmuje muzykę paryską w stylu „musette”, melodie włoskie, muzykę filmową i biesiadną oraz własne kompozycje. Jest również autorem muzyki do spektakli „Szachy”, „Les Impromptus” i „Ici, la-bas” francuskiego teatru „Image Aigue”.

Gertruda Szymańska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie i stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Występowała u boku takich gwiazd estrady jak Dorota Miśkiewicz, Marcin Daniec, Hanna Banaszak, Justyna Steczkowska, Maria Peszek i Katarzyna Groniec. Współpracowała także z Teatrem KTO i Krakowską Grupą Perkusyjną.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE