Kultura | rozrywka | edukacja

Koncert młodych talentów (zapowiedź)

Uczestnicy II Letnich Warsztatów Wokalnych „Poznaj swój głos” wystąpią w koncercie finałowym, który odbędzie się w piątek (16 bm.) o godz. 18 w jasielskim Parku Miejskim.

Fot. JDK
Warsztaty wokalne.
Fot. Jasielski Dom Kultury

W tym roku dwudniowe warsztaty prowadziła piosenkarka Danuta Błażejczyk z towarzyszeniem akompaniującego Artura Grudzińskiego. Uczestnicząca w nich młodzież, na zajęciach grupowych i indywidualnych uczyła się prawidłowej emisji głosu oraz miała okazję spróbować – niejednokrotnie po raz pierwszy – śpiewania z zespołem.

***

Danuta Błażejczyk urodziła się w 1953r. Studiowała na Wydziale Filologii Rosyjskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie i na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zadebiutowała w 1972 r. w zespole amatorskim „31 Mil”. Śpiewa utwory rockowe i standardy jazzowe. W 1979 roku z własnym zespołem koncertowała w Szwajcarii i Finlandii. Na profesjonalnej scenie w Opolu debiutowała utworem „Taki cód i miód” Włodzimierza Korcza i Wojciecha Młynarskiego. Danuta Błażejczyk jest założycielką i prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę (FAnK), zajmującej się m.in. promowaniem młodych artystów.

Artur Grudziński, pianista, instrumentalista studyjny i aranżer pochodzi z Bydgoszczy. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu. Koncertował m.in. z Marylą Rodowicz, Ewą Bem, Lorą Szafran. Zrealizował setki koncertów i nagrań radiowo-telewizyjnych z czołówką artystów polskiej sceny muzycznej, aktorskiej i reżyserskiej. Napisał 150 piosenek, lustracji filmowych i reklam oraz 2200 aranżacji. Do 2005 roku był współrealizatorem znanego programu „Śpiewające fortepiany”. Od 2006 jest współtwórcą i współprowadzącym nadawanych na żywo muzycznych programów młodzieżowych „Teleranek” i „Songowanie na ekranie”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE