Kultura | rozrywka | edukacja

Niedzielne popołudnia z JDK. W parku zjawił się smok

„Legenda o smoku wawelskim”, wystawiona w niedzielę 11 lipca po południu przez krakowski Teatr dla Dzieci „Kameleon”, była pierwszą wakacyjną imprezą zorganizowaną w tym roku w Parku Miejskim przez Jasielski Dom Kultury. Adresowane do dzieci przedstawienie rozbawiło również dorosłych.

Spektakl w Parku Miejskim. Fot. Jasielski Dom Kultury
Fot. Jasielski Dom Kultury

Opowieść o legendarnym potworze, który zamieszkał w jaskini wawelskiego wzgórza w Krakowie i terroryzował miasto, domagając się ciągle mięsnych dań (warzyw nie jadał w obawie, że zbyt duża dawka witamin mogłaby go zabić), w wykonaniu „Kameleona” okazała się bardzo zabawna i przypadła do gustu zarówno najmłodszym jaślanom, jak i ich opiekunom. Wcielający się w szewczyka, smoka i królewnę aktorzy wciągnęli do zabawy dzieci, które otoczyły scenę i podpowiadały im co mają robić.

Zamknąć go do klatki! Zaciągnąć do Wisły! Otruć warzywami, marchewką! – krzyczały dzieci zapytane przez szewczyka, co tu zrobić, żeby pozbyć się bestii. Padła też propozycja, żeby przywieźć Shreka, żeby smoka zabił, ale szybko została porzucona, bo któryś maluch rezolutnie zauważył: – Niemożliwe, Shrek to bajka.

Po spektaklu był jeszcze konkurs rysunkowy z nagrodami, w którym wzięły udział dzieci (tematem był zakończony przed chwilą spektakl i Kraków) oraz quiz dla dzieci i ich opiekunów, oczywiście także ze słodkimi nagrodami.

Kolejną propozycją JDK miłego spędzenia popołudnia w jasielskim parku jest „Koncert finałowy” uczestników II Letnich Warsztatów Wokalnych „Poznaj swój głos”, który odbędzie się w najbliższy piątek (16 bm.) o godz. 18. A na następny spektakl plenerowy – „Graal w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop” – JDK zaprasza w niedzielę 25 lipca.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE