Sport | rekreacja | turystyka

Piłkarskie ostatki

W ostatnią sobotę i niedzielę w gminie Nowy Żmigród odbyła się ostatnia zaległa kolejka piłkarska. Drużyna z Nienaszowa rozegrała swój mecz z drużyną Osobnicy na wyjeździe i przegrała 5:2. Drużyna Gaudium u siebie zremisował z Bieździedzą 1:1. W ostatnim swoim meczu drużyna Wisłoki Nowy Żmigród przegrała wyjazdowy mecz w Korczynie 5:1.

Wszystkie nasze drużyny utrzymały się w swoich klasach rozgrywkowych. Natomiast nie zrzeszeni rozgrywali swoje mecze w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród. Organizatorem turnieju był wójt gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie. Na stadionie w Łężynach w sobotę odbyły się eliminacje. Po losowaniu, które odbyło się w piątek w GOK ustalono składy grup rozgrywkowych. W pierwszej grupie znalazły się cztery drużyny: Mytarka, Nowy Żmigród, Makowiska, Łężyny. Natomiast w drugiej grupie znalazły się trzy drużyny: Kąty, Nienaszów, Łysa Góra. W grupach mecze rozegrano systemem każdy z każdy.

Oto wyniki meczy obu grup:

Mytarka – Nowy Żmigród 5:2
Łysa Góra – Nienaszów 1:0
Makowiska – Łężyny 0:2
Łysa Góra – Kąty 2:0
Mytarka – Makowiska 2:0
N.Żmigród – Łężyny 4:1
Nienaszów – Katy 2:1
Mytarka – Łężyny 0:1
N.Żmigród – Makowiska 3:0

Tak zakończyły się rozgrywki eliminacyjne w sobotni dzień. W niedzielę w pierwszym półfinale spotkały się drużyny Nowego Żmigrodu i Nienaszowa. Zwyciężyła drużyna z Nienaszowa 3:0. W drugim półfinale Mytarka pokonała drużynę z Łysej Góry 1:0. W meczu o trzecie miejsce drużyna z Łysej góry w rzutach karnych pokonała Nowy Żmigród 4:3. Finałowy mecz jak co roku przyniósł wiele ciekawych emocji. Były kartki, wykluczenia oraz sytuacja na boisku zmieniała się jak kalejdoskopie. Po zaciętym meczu drużyna z Mytarki pokonała Nienaszów 2:1. Wszystkie drużyny z rąk pana wójta otrzymały nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy a zwycięska drużyna komplet strojów piłkarskich. Jest to historyczne zwycięstwo piłkarzy z Mytarki.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuje za udział i sportowa rywalizację.

Jerzy Dębiec

SŁOWA KLUCZOWE