Informacje

Rzucił młotkiem w policjantów, został zatrzymany

Policjanci z jasielskiej patrolówki obezwładnili i zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który młotkiem zaatakował ich podczas interwencji. Zatrzymany napastnik wszczął awanturę domową. Ofiarą pijanego awanturnika była żona i dzieci.

Fot. KPP w Jaśle
Fot. KPP w Jaśle

Wczoraj około godz. 22.30 policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w gminie Brzyska. O pomoc prosiła kobieta, która zgłosiła przemoc w rodzinie. Sprawcą miał być jej mąż. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pijany mężczyzna wszczął awanturę. Wyzywał kobietę i dzieci, groził im i wyrzucił ich z domu.

Na widok policjantów, 51-latek stał się wulgarny i agresywny. Nagle zaatakował funkcjonariuszy, rzucając w jednego z nich młotkiem. Policjant zdążył odskoczyć i uniknąć uderzenia. Wówczas, napastnik zaczął rzucać w stronę mundurowych innymi przedmiotami, próbował uderzać ich rękoma i kopać. Został obezwładniony i przewieziony do komendy.

Zatrzymany awanturnik trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zmuszania ich do zaniechania prawnej czynności służbowej. Odpowie również za przemoc w rodzinie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE