Na drogach

Trzy niedzielne wypadki

Trzy wypadki, w których jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne. Tak przedstawia się bilans zdarzeń drogowych minionej niedzieli na drogach powiatu jasielskiego. Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu apelujemy o ostrożność.

Wypadek w Łaskach. Fot. KPP w Jaśle
Wrak samochodu po wypadku w Łaskach.
Fot. KPP w Jaśle

Do pierwszego wypadku doszło tuż po północy. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili wstępnie, że kierujący daewoo lanosem 19-latek, jechał od strony Nowego Glinika w kierunku Jasła. Przejeżdżając przez Łaski, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy mostek prywatnej posesji. W wyniku wypadku do szpitala trafiły trzy osoby. Kierowca oraz dwaj 18-letni pasażerowie. Wszyscy zostali hospitalizowani.

Drugi wypadek miał miejsce w Trzcinicy około 16.30. Z ustaleń wstępnych wynika, że kierujący roverem 200, 19-letni mieszkaniec Jasła, na jednym z zakrętów wyprzedzał jadący przed nim samochód. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi na teren prywatnej posesji i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów uderzył w słup energetyczny, a następnie w drzewo. Kierowca z obrażeniami głowy i złamaną ręką trafił do szpitala.

Trzeci wypadek okazał się tragicznym w skutkach. Zginął w nim 21-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. O tym zdarzeniu przeczytasz tutaj.

Okoliczności wypadków będą wyjaśniane przez policjantów w toku prowadzonych postępowań.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE