Kultura | rozrywka | edukacja

W galerii JDK: Rzeźby Agnieszki Jankowskiej i Wojciecha Mendzelewskiego

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prac Agnieszki Jankowskiej i Wojciecha Mendzelewskiego, który odbędzie się w piątek (9 bm.) o godz. 18 w Galerii JDK. Ekspozycja będzie czynna do 7 sierpnia br.

Zapowiedź wydarzenia

Agnieszka Jankowska urodziła się 1968 roku. Ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, pracownię rzeźby prof. Sławomira Mieleszko (dyplom 1994 r.). Następnie doktoryzowała się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie 2004. Od 1998 r. pracuje na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie jest adiunktem na Wydziale Sztuki w Zakładzie Rzeźby prof. Marii Siuty-Góreckiej.

W dorobku artystycznym ma 10 wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Laureatka Nagrody Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie w konkursie malarstwa i rzeźby, „Autograf 2005” Lublin.

Wojciech Mendzelewski urodził się w 1969 r. w Lublinie. Jest absolwentem Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie w pracowni rzeźby prof. Sławomira Mieleszko (dyplom 1994 r.). Doktoryzował się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1997 r. pracuje w Zakładzie Rzeźby Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Obecnie jest adiunktem w Zakładzie Rzeźby i Ceramiki prof. A. Myjaka. Od maja 2010 roku pełni funkcję prezesa Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu lubelskiego.

W dorobku artystycznym ma 9 wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu pokazach zbiorowych oraz: wyróżnienie w Konkursie na Rzeźbę o Tematyce Muzycznej, Lublin 1997 r.; wyróżnienie I- go stopnia w Konkursie na Pomnik Romana Dmowskiego w Warszawie wraz z jego realizacją, Warszawa 2005 r., III nagrodę w konkursie malarstwa i rzeźby „Autograf 2005” ZPAP, Lublin 2005 r., wyróżnienie w konkursie malarstwa i rzeźby „Autograf 2008” ZPAP, Lublin 2008 r., wyróżnienie w IX Międzynarodowym Salonie Sztuki „Homoquadratus Ostroviensis” zorganizowanym przez BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ostrowiec Świętokrzyski 2008 r.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE