Kultura | rozrywka | edukacja

Wakacyjne czwartki artystyczne z JDK. Czarodziej w płaszczu w gwiazdy

Pomimo niemiłosiernego upału blisko 40 dzieci i ich opiekunów wzięło udział w drugiej w tym roku imprezie z cyklu Wakacyjne Czwartki Artystyczne, zorganizowanej przez Jasielski Dom Kultury, tym razem na Osiedlu Mickiewicza w Jaśle.

Fot. JDK
Fot. Jasielski Dom Kultury

Kto przyszedł – nie pożałował, bo zabawa była znakomita. Tym razem dzieci odwiedził czarodziej, który potrafił wyczarować zarówno zaskakujące rekwizyty potrzebne w najróżniejszych zabawach i konkursach, jak i nieskończoną ilość słodkości. Były zabawy z balonami i hula-hop, wyścigi na hulajnogach, loteria, w której dzieci losowały zadania do wykonania (trafianie piłką do bramki, fasolkami do wiaderka, robienie przysiadów, pajacyka oraz śmiesznych i strasznych min, recytowanie wierszyków i wyliczanek, przechodzenie pod poprzeczką i wiele, wiele innych), wszystko przy radosnej muzyce.

Równie atrakcyjne okazały się konkursy rysunkowe przygotowane przez instruktorki plastyki z JDK. Dzieci najpierw malowały kolorową kredą na płytkach chodnikowych wymarzoną podróż wakacyjną, a później, na kartkach z bloków rysunkowych – swoich przyjaciół: koleżanki, kolegów, rodzeństwo oraz ukochane zwierzaki. Na zakończenie wszyscy mogli podziwiać niezwykłą „Wystawę pod chmurką”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE