Informacje

XXIII Spotkania Młodych w Dębowcu (dzień piąty i szósty)

Piątek – 5 dzień Spotkania – 9 lipca 2010 roku

Piąty dzień XXIII Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych w Dębowcu był ukierunkowany na ewangelizację. W ten temat wprowadzał uczestników kolejny gość – ks. Rafał Jarosiewicz, duszpasterz młodzieży, autor książek Ewangelizacja bez granic, czyli 144 i tysiące nieodkrytych sposobów głoszenia Pana oraz Miłość chodzi po Woodstocku.

Po raz pierwszy do Dębowca przyjechali przedstawiciele Wyższej Szkoły Kulutury Społecznej i Medialnej z Torunia, na czele z pani prorektor dr Marią Laską oraz absolwentami i studentami. Młodzież mogła usłyszeć o historii tej uczelni, jej kierunkach i możliwościach studiowania.

W Godzinie Miłosierdzia rozpoczęła się uroczysta msza św. z udziałem wielu kapłanów. Podczas kazania – ks. Rafał Jarosiewicz zaprosił wszystkich do wspólnego oddania pokłonu Jezusowi. Przez parę chwil na placu santuaryjnym zaległa niesamowita cisza, a młodzi ludzie w postawie klęczącej wielbili Boga.

Nie zabrakło w tym dniu również dobrej muzyki. Wieczorem odbył się koncert zespołu 40 i 30 na 70. Młodzież wspólnie z muzykami tańcem i śpiewem dziękowała Bogu za te kilka dni spędzone w Dębowcu u stóp Matki Bożej Płaczącej.

__________________________________________________________

Sobota – 6 dzień Spotkania – 10 lipca 2010 roku

XXIII Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych przeszło do historii. Aż ciężko uwierzyć, że wszystko co dobre szybko się kończy. Dzisiaj ok. godz. 14.00 wyjechali z Dębowca ostatni uczestnicy i udali się w powrotną podróż do swoich rodzinnych domów.

W ciągu dnia odbyła się ostatnia już Eucharystia, podczas której młodzi ludzie dziękowali Bogu za wspaniały czas Spotkania, za Ducha, który tu doświadczali i za Jego opiekę i natchnienia. Mszy św. przewodniczył i podzielił się świadectwem swego życia i powołania – przełożony Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów – ks. Władysław Pasiut MS.

Wspólne śpiewy po raz ostatni w tym roku wypełniły sanktuaryjny plac. Bardzo ważnym momentem dzisiejszego dnia Spotkania były świadectwa młodych ludzi, którzy składali je przed wszystkimi, mówiąc o tym czego doświadczyli tu w Dębowcu i jak to zmieniło ich życie. Dla wielu był to czas przemiany wewnętrznej i zupełnie innego spojrzenia na własne życie.

Już nie możemy doczekać się kolejnego Saletyńskiego Spotkania, a to już za niecały rok!

(Biuro Prasowe MSSM)

SŁOWA KLUCZOWE