Informacje

XXIII Spotkania Młodych w Dębowcu (dzień trzeci i czwarty)

Środa – 3 dzień Spotkania – 7 lipca 2010 roku

Trzeci dzień Spotkania Młodych był dniem bardzo oczekiwanym przez wielu uczestników przybyłych do Dębowca. Gościem specjalnym był bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Czy biskup będzie potrafił trafić do młodych ludzi? Takie wątpliwości pojawiły się u wielu. Jednak jak pokazały konferencje, bp Dajczak okazał się człowieka z dużym doświadczeniem pracy wśród młodych ludzi.
Swoje słowa popierał swoim świadectwem życia, jak również wieloma przykładami z życia młodzieży. Niespodzianką dla wielu uczestników Spotkania była możliwość zadawania pytań Księdzu Biskupowi, który bardzo chętnie odpowiadał na nie.

W południe uczestnicy Spotkania w Dębowcu uczestniczyli w centralnym punkcie dnia – Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Pasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W swojej homilii bp Edward mówił m.in. o swoim świadectwie życia, o potrzebie prawdy i odwadze bycia świadkiem Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego.

Wieczorem odbył się koncert słowackiego zespołu ewangelizacyjnego pod nazwą GodZone, w którym uczestniczyła także grupa eSPe. Dynamiczne brzmienia, połączone z pantomimą i świadectwami nawrócenia w życiu młodych muzyków sprawiły, że młodzież zgromadzona na sanktuaryjnym placu mogła doświadczyć spotkania z Bogiem, a to wszystko w rytmie uwielbienia i wdzięczności za wielkie dobro. Dzień został zakończony jak zwykle wieczornym apelem w klimacie wyciszenia, skupienia i modlitwy.

____________________________________

Czwartek – 4 dzień Spotkania – 8 lipca 2010 roku

Kolejny, czwarty już dzień Saletyńskiego Spotkania Młodych, rozpoczął się jak zawsze od wspólnej jutrzni na placu sanktuaryjnym. Ważnym momentem na początek tego dnia była msza święta prymicyjna czterech saletyńskich neoprezbiterów

Tę mszę koncelebrowało ponad sześćdziesięciu kapłanów diecezjalnych i zakonnych. Młodzi księża na zakończenie udzielili wszystkim kapłańskiego błogosławieństwa.

Gościem specjalnym był Wojciech Cejrowski, podróżnik, fotograf, pisarz i publicysta. Swoją radykalną i bezkompromisową postawą w sprawach wiary wzbudził wśród młodych ludzi szacunek. Przez dwie godziny dawał świadectwo chrześcijańskiej postawy.

Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zadawania pytań panu Cejrowskiemu. Po zejściu ze sceny błyskawicznie został otoczony przez tłum fanów, którzy zakupić autorskie książki, mogli otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Czwartkowy wieczór upłynął w rytmach muzyki reggae. Długo oczekiwany koncert Maleo Reggae Rockers porywał tłumy, a świadectwo Darka Malejonka było wymownym znakiem sprzeciwu wobec dzisiejszego świata. Dokąd tak biegniesz? Czego tak szukasz? Przecież wiesz i tak, serca nie oszukasz… śpiewał lider zespołu.

Na zakończenie młodzi ludzie uwielbili Boga za to co się dokonało w tym kolejnym dniu Saletyńskiego Spotkania Młodych w Dębowcu.

(Biuro Prasowe MSSM)

SŁOWA KLUCZOWE