Informacje

„Bezpieczna woda”

Bezpieczna woda” to promocja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie, dzieci i młodzieży szkolnej w czasie wakacji. Akcja prowadzona w ramach kampanii „Bezpieczeństwo Turystów” służy również upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu. Jednym z partnerów prowadzonych działań jest Policja.

Najmłodsi, jak i ich opiekunowie nie zawsze pamiętają, że woda, nawet ta pozornie spokojna, jest groźnym i niebezpiecznym żywiołem. Oprócz przyjemności wypoczywania nad nią, niesie ze sobą również zagrożenia. W czasie tegorocznego wakacyjnego wypoczynku nad wodą na Podkarpaciu doszło do trzynastu utonięć, w tym jednego w powiecie jasielskim.

Akcja „Bezpieczna woda” ma zasięg ogólnopolski i ma na celu edukację dzieci i młodzieży szkolnej w tematyce bezpiecznego wypoczynku. Służy rozpropagowaniu podstawowej wiedzy o zachowaniu w nagłych niebezpiecznych sytuacjach. Nabyta wiedza przyczyni się, jeśli nie do wyeliminowania to przynajmniej do zmniejszenia ilości wypadków, którym ulegają dzieci i młodzież podczas kąpieli, jak i podczas korzystania ze sprzętu pływackiego.

Organizatorem akcji jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jednym z partnerów Komenda Główna Policji.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami akcji „Bezpieczna woda” .

Pliki do pobrania:
bezpieczna_woda.pdf

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE