Informacje

Chłopcy skradli rowery

Policjanci odzyskali dwa rowery, które skradziono sprzed sklepu w Jaśle. Okazało się, że odjechali nimi dwaj chłopcy w wieku 10 i 12 lat. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Wczoraj tuż po godz. 13 dyżurny komendy został zawiadomiony o kradzieży dwóch rowerów. Z przekazanych informacji wynikało, że syn zgłaszającego wraz z kolegą pozostawili rowery przy wejściu do jednego z sklepów w Jaśle. Wartość jednośladów oszacowano na 3.000 zł.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania złodziei. Po kilkunastu minutach, na ul. Lwowskiej zauważyli jadących rowerami chłopców. Wygląd jednośladów odpowiadał skradzionym rowerom. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Jasła w wieku 10 i 12 lat. Na pytanie skąd mają rowery oświadczyli, że przechodząc obok sklepu zobaczyli je stojące przy wejściu. Chcąc się przejechać zabrali jednoślady, które zamierzali później oddać.

Funkcjonariusze przewieźli chłopców do komendy, stamtąd trafili pod opiekę rodziców. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Skradzione rowery wróciły do właścicieli.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE