Kultura | rozrywka | edukacja

Elektryczne Gitary i Czarno-Czarni zagrają na Dniach Wina (zapowiedź)

Koncert „Elektrycznych Gitar”, polskiego zespołu rockowego, założonego w 1989 roku przez Rafała Kwaśniewskiego, Piotra Łojka i Kubę Sienkiewicza, zakończy pierwszy z tegorocznych Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle. Grupa wystąpi w sobotę (28 bm.) o godz. 20.30 na jasielskim rynku. Wstęp wolny.

Zespół od 20 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Do 2009 roku sprzedał ponad 1,5 mln płyt. Grupa od początku słynęła ze specyficznego poczucia humoru i przewrotnej autoironii. Tym charakteryzuje się do dziś. Ponadczasowych przebojów takich jak „Jestem z miasta”, „Co ty tutaj robisz”, „Ona jest pedałem”, „Przewróciło się niech leży” czy „Co powie Ryba” przyciągają na koncerty kolejne pokolenia fanów.

W Jaśle „Elektryczne Gitary” będą promować najnowszą płytę „Antena”, wydaną w czerwcu ubiegłego roku. Zawiera ona piosenki prezentowane w zorganizowanych rok wcześniej czterech koncertach radiowych w: Radiu Dla Ciebie, Radiu Białystok, Radiu Łódź i Radiowej Jedynce. Część piosenek jest zupełnie nowa; inne, starsze, zostały wykonane w nowych aranżacjach. Gościnnie z zespołem występują Małgorzata Walewska, Mirosław Jędras, Jacek Kleyff. Album, w zamyśle autorów, zwieńcza 20-letnią historię zespołu.

Banner Czarno-Czarni

Koncert popularnego zespołu „Czarno – Czarni”, zakończy tegoroczne V międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. Zespół wystąpi w niedzielę (29 bm.) o godz. 21 na plenerowej scenie w rynku. Wstęp wolny.

„Czarno-Czarni” powstali z połączenia kapel „Big Cyc” i „Bielizna”. Pierwszą płytę wydali w roku 1998. Nieco absurdalne, dotyczące przede wszystkim miłości i radości życia piosenki „Czarno-Czarnych” od razu zdobyły popularność. Stare przeboje w wykonaniu zespołu wykorzystywane były w popularnych programach telewizyjnych takich jak: „Randka w ciemno”, „Szansa na sukces” czy „Od przedszkola do Opola”.

Na koncerty zapraszają organizatorzy V Międzynarodowych Dni Wina: Miasto Jasło i Jasielski Dom Kultury.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE