Informacje

Groził sąsiadce bronią chcąc odzyskać 50 złotych

Policja zatrzymała 73- letniego mieszkańca gminy Jasło, który groził pistoletem startowym swoim sąsiadom. Mężczyzna strzelając w sufit domagał się zwrotu 50 złotych. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Wczoraj około godz. 18.30, dyżurny jasielskiej Policji przyjął zgłoszenie, że w miejscowości Jareniówka, po jednej z posesji biega mężczyzna z bronią w ręku. Natychmiast na miejsce pojechał policyjny patrol.

Na miejscu ustalono, że 73-letni mężczyzna przyszedł do domu sąsiadów. Domagał się zwrotu pieniędzy, jakie wcześniej pożyczył 19-letniej córce sąsiada. Mężczyzna dwukrotnie strzelił w sufit z pistoletu startowego, potem usiadł na krześle cały czas nie wypuszczając pistoletu z ręki. Nie reagował na prośby domowników, aby opuścił ich dom.

Wezwani na pomoc policjanci zatrzymali 73-letniego mężczyznę. Na komendzie sprawdzono jego stan trzeźwości. Okazało się, że był trzeźwy. Ustalono też, że pistolet startowy kupił w sklepie myśliwskim.

Mężczyźnie za kierowanie gróźb w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Jaśle.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE