Jakub Cynkiel i Mateusz Sroka zwycięzcami turnieju piłki plażowej w Jaśle

W minioną niedzielę (15 bm.) na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle rozegrano Turniej Siatkówki Plażowej. Organizatorem zawodów, oprócz Ośrodka, byli: Urząd Miasta Jasła oraz Miejski Klub Sportowy „MOSiR-Gamrat” Jasło.

Turniej rozegrano na boisku obok krytej pływalni MOSiR.

Turniej, rozgrywany według przepisów Polskiego Związku Piłki Siatkowej, został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: chłopcy do lat 15-tu oraz mężczyźni rocznic 1994 i starsi.

W kategorii pierwszej zgłosiły się trzy zespoły: Patryk Kardaś i Aleksander Nabożny (nr 1), Piotr Myśliwiec i Jarosław Łaba (nr 2) oraz Dawid Juszczyk i Marcin Paluch (nr 3). Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” jeden set do 21 punktów. Wyniki: nr 1 – nr 2 7:21, nr 1 – nr 3 16:21, nr 2 – nr 3 21:17. Pierwsze miejsce zajęli: Piotr Myśliwiec – Jarosław Łaba.

W kategorii drugiej zgłosiło się trzynaście zespołów. Faza zasadnicza rozegrana w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” wyłoniła cztery zespoły do półfinałów: zespół I z grupy A (Jakub Cynkiel, Mateusz Sroka), zespół II z grupy A (Patryk Łaba, Michał Kumor), zespół I z grupy B (Rafał Cabaj, Bronisław Dedo), zespół II z grupy B (Jakub Kosiek, Paweł Zając). W meczu o III miejsce Jakub Kosiek i Paweł Zając pokonali 2:1 (21:16, 14:21, 15:13) Patryka Łabę i Michała Kumora.

W meczu finałowym Jakub Cynkiel i Mateusz Sroka zwyciężyli 2:0 (21:20, 21:12) nad Rafałem Cabajem i Bronisławem Dedo, tym samym zostali zwycięzcami turnieju.

W nagrodę zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów Turnieju.