Kultura | rozrywka | edukacja

Wakacyjne Czwartki Artystyczne. JDK zaprasza na osiedle Bryły

W najbliższy czwartek (5 bm.) integracyjne gry i zabawy ruchowe dla dzieci i młodzieży, najróżniejsze konkursy z nagrodami oraz spotkania z plastyką, muzyką, piosenką i tańcem, odbędą się na Osiedlu Bryły. Trzecią już w tym roku imprezę z cyklu „Wakacyjne czwartki artystyczne” organizuje Jasielski Dom Kultury.

Zapowiedź wydarzenia

Zabawa rozpocznie się o godz. godz. 14. Rekreacyjne spotkanie z licznymi atrakcjami dla najmłodszych mieszkańców Osiedla Bryły przygotowali instruktorzy JDK oraz Grzegorz Ociepka z poznańskiego Teatru „Promyk”.

Teatr ten, choć nie ma własnej stacjonarnej sceny, ma duże doświadczenie w organizowaniu interaktywnych działań artystycznych dla dzieci i młodzieży. Prowadzący go Grzegorz Ociepka ma doskonały kontakt z dziećmi, które z zapartym tchem oczekują na kolejne zabawy i chętnie się do nich włączają. Aktor występował wielokrotnie na festiwalach i w ogródkach teatralnych; umilał też czas wypoczywającym na koloniach, wczasach, piknikach i festynach. Z kolei instruktorzy JDK na co dzień prowadzą zajęcia z dziećmi i młodzieżą oraz organizują okazjonalne imprezy z udziałem najmłodszych.

Ostatnie spotkanie z cyklu „Wakacyjne czwartki artystyczne” odbędzie się 12 sierpnia na Osiedlu Ulaszowice.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE