Informacje

Nowe stoły pingpongowe na terenie Orlika

Miasto Jasło zakupiło dwa stoły pingpongowe do gry na wolnym powietrzu. Są one od dnia 09. 08. 2010 r. dostępne na terenie „Orlika” na Ogródku Jordanowskim. Koszt inwestycji to 7 tys. zł.

Fot. UMJ
Fot. archiwum Urzędu Miasta w Jaśle

„Orlik” gwarantuje bezpłatne korzystanie ze stołów, przy czym do dyspozycji dzieci i młodzieży są także rakietki i piłeczki. Zakupione stoły wytwarzane są na bazie twardych kruszyw z surowców naturalnych. Siatka stalowa mocowana jest w sposób uniemożliwiający kradzież. Ze względu na bezpieczeństwo użytkowania, obrzeża i narożniki stołu okala aluminiowy profil z zaokrąglonymi krawędziami. Warto zauważyć, że tego typu stoły odznaczają się bardzo wysoką odpornością na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Z pewnością stoły będą stanowiły ciekawe urozmaicenie kompozycji urządzeń, jakie znajdują się na terenie Orlika. Ponadto tenis stołowy, jako ciekawa forma spędzania czasu będzie szczególnie cieszyła tych Jaślan, którzy chcą aktywnie spędzać czas na sportowo. Według planów jeden ze stołów zostanie przeniesiony w inne miejsce na terenie miasta. Czekamy na propozycje mieszkańców Jasła dotyczące ewentualnej lokalizacji.

Początkiem lipca miałam przyjemność znaleźć się w grupie sympatycznych jasielskich rodzin. Gdy rozmawialiśmy o Jaśle wyrazili opinię, że bardzo im się marzy aby w mieście były stoły do gry w tenisa stołowego na wolnym powietrzu, bo lubią pograć rodzinnie z dziećmi, a niestety nie mają gdzie. Szybko rozeznałam sprawę, stoły już są i czekają na chętnych do gry. Będzie można rozwijać talenty i pożytecznie na sportowo spędzać wolny czas. A że czyjeś marzenia się spełniły to dla mnie też radość – mówi Maria Kurowska, burmistrz Jasła.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE