Na drogach

Polany: rowerzysta z trzema promilami!

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie, taki wynik wskazał alkomat po przebadaniu 44-letniego mieszkańca Kotani. Mężczyzna kierując rowerem z trudem utrzymywał równowagę, stwarzając zagrożenie dla siebie jak i innych użytkowników drogi. Na jazdę po kilku „głębszych” zdecydował się po raz kolejny.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Wczoraj tuż po 18.00 w Polanach, policjanci z Posterunku Policji w Krempnej zauważyli jadącego całą szerokością drogi rowerzystę. Mężczyzna swoją jazdą zmuszał kierowców do podejmowania nagłych, często niebezpiecznych manewrów. Po zatrzymaniu okazało się, że jest mocno pijany. Badanie alkomatem wykazało 3,2 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci ustalili również, że 44-letni mieszkaniec Kotani na jeździe w stanie nietrzeźwości został zatrzymany po raz drugi. Grozi mu kara pozbawienia wolności do roku.

Od stycznia do lipca br. policjanci na drogach powiatu jasielskiego zatrzymali 263 pijanych kierowców.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE