Kultura | rozrywka | edukacja

W gminie Dębowiec nie ma mocnych na Zarzecze (sportowo!)

Na mieszkańców Zarzecza nie ma mocnych w sportowej rywalizacji! Udowodnili to podczas niedzielnego IV Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dębowiec oraz VIII Turnieju Sołectw. W tym drugim pozostawili w tyle dziesięć pozostałych miejscowości należących do gminy Dębowiec.

VIII Turniej Sołectw, zorganizowany przez wójta gminy Dębowiec Zbigniewa Staniszewskiego, odbył się na stadionie sportowym koło sanktuarium w Dębowcu. Impreza miała wymiar integracyjno-rekreacyjny i chodziło w niej głównie o dobrą zabawę gminnej społeczności. Konkurencje, w których udział wzięły wszystkie miejscowości, nie miały wymiaru typowo sportowego.

Były to: bieg z taczkami z pasażerem, piłowanie drewnianego klocka techniką „twoja-moja”, picie napoju z butelki przez smoczek dla radnych i sołtysów, bieg z jajkami na łyżkach slalomem, toczenie dużej opony ciągnikowej oraz rzut gumofilcem dla mężczyzn i rzut wałkiem do ciasta dla kobiet. – wymienia Stanisław Spólnik, sekretarz gminy Dębowiec.

Bezkonkurencyjną okazała się drużyna z Zarzecza, które było współorganizatorem tegorocznej edycji turnieju. Za zdobycie pierwszego miejsca, oprócz pamiątkowego pucharu, drużyna otrzymała nagrodę w wysokości 800 złotych. Drugie miejsce przypadło drużynie z Woli Cieklińskiej (nagroda w wysokości 600 złotych), a trzecie Woli Dębowieckiej (nagroda w wysokości 400 złotych).

Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy i nagrody pocieszenia. – podkreśla Stanisław Spólnik.

VIII Turniejowi Sołectw towarzyszył festyn integracyjny. Zaproszeni goście mogli się bawić w rytmach muzyki zespołu „C’est la vie”. – Chcieliśmy to zorganizować przede wszystkim dla naszych mieszkańców, aby się bawili razem przy tej pogodzie, która nam dopisała i żeby mogli spędzić wspólnie czas z własnymi rodzinami. – dodaje Spólnik.

Sekretarz gminy zaprasza też na kolejną imprezę do Dębowca. – 29 sierpnia na terenie gminy Dębowiec będą zorganizowane gminne dożynki. Będą też atrakcje dla mieszkańców, łącznie z zabawą ogrodową i gwiazdą wieczoru, która w tej chwili nie jest jeszcze dokładnie ustalona.

SERWIS FOTO:(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE