Kultura | rozrywka | edukacja

W JDK trwają warsztaty taneczne

Zakończyła się pierwsza część II Wakacyjnych Warsztatów Tanecznych zorganizowanych przez Jasielski Dom Kultury. We wtorek i środę (17, 18 bm.) młodzież ćwiczyła hip-hop i lirycal hip-hop. Czwartek i piątek (19, 20 bm.) będzie poświęcony tańcom dancehall i house.

Fot. JDK
Fot. Jasielski Dom Kultury

W warsztatach bierze udział blisko 50 osób. Są to głównie licealiści i gimnazjaliści z Jasła i najbliższych okolic, ale przyjeżdżają też dziewczęta z zaprzyjaźnionego zespołu GOK w Jedliczu. Część z uczestników warsztatów chodzi na prowadzone w JDK w czasie roku szkolnego zajęcia hip-hop, część pierwszy raz próbuje swoich sił. Zajęcia odbywają się w trzech grupach po dwie godziny dziennie. Przez pierwsze dwa dni prowadziła je instruktorka, tancerka i choreografka Katarzyna Korona z JDK. Młodzież ćwiczyła układy opracowane przez nią: we wtorek – do cięższej, szybszej muzyki hip-hop, w środę do muzyki r’n’b, wolnej, lirycznej, wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych. – Pierwsze zajęcia były bardziej wyczerpujące, bo hip-hop wymaga szybszych, bardziej zdecydowanych, mocniejszych ruchów. Drugie były mniej męczące, do zdecydowanie wolniejszej muzyki, wymagające precyzyjniejszych ruchów – mówi Katarzyna Korona.

W środę i czwartek podstaw tańców dancehall i house będzie uczyć Aleksandra Drzazga, instruktorka ze Szkoły Tańca Lillahouse w Rzeszowie.

(JDK)

Back to top button