Na drogach

W Kołaczycach autobus wiozący pasażerów zawisł nad przydrożnym rowem (foto)

Przed godziną 18-tą na drodze krajowej nr 73, za miejscowością Kołaczyce, autobus kursowy relacji Jasło-Kraków należący do jasielskiego PKS-u zjechał gwałtownie z jezdni i zawiesił się na miękkim poboczu. Pojazdem podróżowało około 28 osób.

Po otrzymaniu zgłoszenia zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia, które polegało na tym, że autobus kursowy PKS-u Jasło zjechał na pobocze. W wyniku tego zjechania nastąpiło przechylenie autobusu. – relacjonuje kpt. Andrzej Bugajski z JRG PSP w Jaśle. – Na miejsce wcześniej została zadysponowana jednostka OSP Kołaczyce. Z informacji uzyskanych od strażaków OSP dowiedzieliśmy się, że osoby, które podróżowały samochodem wyszły o własnych siłach. Żadna osoba nie została poszkodowana.

Po kilkunastu minutach PKS podstawił zastępczy autobus, którym pasażerowie kontynuowali dalszą jazdę. Pojazd za pomocą specjalistycznego holownika i strażaków został wyciągnięty na drogę. Na czas działań ruch na krajowej „73” był wstrzymany.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do kolizji doszło w wyniku nie zachowania ostrożności. Kierujący autobusem prawdopodobnie zagapił się i nie zauważył poprzedzającego go samochodu. Chcąc uniknąć zderzenia zjechał na pobocze. Policjanci ustalili, że mężczyzna był trzeźwy.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia:

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE