Sport | rekreacja | turystyka

W sobotę startuje IV liga. Czarni Jasło zadebiutują na własnym stadionie

Gotowi do startu? A więc startujemy! Już w najbliższą sobotę nastąpi długo oczekiwana inauguracja sezonu 2010/2011 w IV lidze podkarpackiej. Na samym początku beniaminek „Gamrat” Czarni Jasło podejmie przed własną publicznością przedstawiciela okręgu rzeszowskiego – Limblach Zaczernie.

Wbrew pozorom, goście to solidna i dobrze poukładana przez trenera Jakuba Słomskiego drużyna, która do IV ligi awansowała wówczas, kiedy jaślanie się z nią rok temu żegnali. Włodarze z Zaczernia nie próżnowali podczas letniego okienka transferowego, sprowadzając do siebie m.in. napastnika Krzysztofa Blima (Strumyk) oraz obrońcę Damiana Polaka (Kolbuszowianka). Szczególnie ten pierwszy bez problemu powinien wypełnić lukę po odejściu Krzysztofa Weresa do Stali Rzeszów. W przedsezonowych meczach kontrolnych Limblach przegrał jedynie z III-ligowym Izolatorem, urządzając sobie pokazy strzeleckie w sparingowych potyczkach z Sokołem Kolbuszowa Dolna 7:1 czy Novi Nosówka 8:0.

W poprzednim sezonie piłkarskim zakończyli rozgrywki na siódmym miejscu w ligowej tabeli, zdobywając 46 punktów w 30 spotkaniach mistrzowskich.

Jasielscy kibice mają jeszcze w pamięci inauguracyjną porażkę z Igloopolem Dębica w 2008 roku na stadionie przy ulicy Śniadeckich 15, a nasi piłkarze nauczeni bolesnym doświadczeniem powinni w pełni zmobilizowani przystąpić do sobotnich zawodów. Drużynę „Gamrat” Czarnych Jasło w przerwie letniej wzmocniło kilku wartościowych zawodników, doszli również wyróżniający się juniorzy. Trener Jerzy Daniło próbował różnych wariantów ustawień formacji defensywnych i ofensywnych podczas okresu przygotowawczego, a jedynym większym „bólem głowy” szkoleniowca powinien być wybór tego najlepszego wariantu. Tym bardziej, że wszyscy podstawowi i kluczowi zawodnicy są w pełni zdrowi, a zarazem gotowi do nowych piłkarskich wyzwań.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE