Kultura | rozrywka | edukacja

Wakacyjne zabawy już za nami…

Blisko 600 osób wzięło udział w zajęciach organizowanych w czasie wakacji przez MBP w Jaśle.

Wakacje to dla najmłodszych czas odpoczynku, przyjemności i bezkresnej zabawy. Cykl zajęć wakacyjnych „Zabawy nie tylko słowem” prowadzony przez pracowników Oddziału dla dzieci oraz trzech filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle miał to właśnie dzieciom zagwarantować. Program, skierowany przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców Jasła, zyskał uznanie dzięki wielkiej różnorodności form zajęć. Było głośne czytanie, warsztaty z makramy, zajęcia plastyczne, harce na świeżym powietrzu, bezpłatny seans w kinie, zabawy z chusta animacyjną, zagadki, kalambury oraz niezliczone konkursy.

Fot. MBP w Jaśle
Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Na zajęciach w bibliotece zostałam prawdziwym kreatorem mody. Zaprojektowałam dla mojego brata bardzo śmieszny strój rycerza – chwali się siedmioletnia Ola.

Pięcioletniemu Dominikowi najbardziej podobał się film „Lato Muminków”, który oglądał w Kinie Syrena razem z mama i siostrą. Bezpłatny seans zgromadził rekordowa liczbę 250 widzów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zabawy organizowane na świeżym powietrzu. W Parku najbardziej podał mi się konkurs robienia baniek mydlanych, zabawy z chustą i gra w klasy – wylicza dziesięcioletnia Karolina.

Tradycyjnie wszystkie spotkania rozpoczynały się głośnym czytaniem – w trakcie tegorocznym wakacji bibliotekarki i zaproszeni goście czytali dzieciom książki z serii „Cała Polska czyta dzieciom”. Po wysłuchaniu czytanych fragmentów książek, znalazł się czas na rozwijanie zdolności plastycznych, gry ruchowe oraz zabawy integracyjne.

Bibliotekarze oprócz satysfakcji z przeprowadzenia udanej akcji w okresie wakacji, są pewni, ze tego rodzaju spotkania z dziećmi to najlepsza promocja biblioteki i czytelnictwa w środowisku lokalnym. Większość uczestników po spotkaniach zwracała i wypożyczała kolejne książki, przeglądała młodzieżowe czasopisma oraz korzystała z bezpłatnego dostępu do Internetu.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE