Na drogach

Weekendowy bilans zdarzeń drogowych

Od piątku do niedzieli na drogach naszego powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych i pięciu kolizji. W wyniku tych zdarzeń ranne zostały dwie osoby. Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu apelujemy o ostrożność.

Pierwszy wypadek wydarzył się w piątek w Wolicy. Policjanci, którzy przybyli na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem, 14-letni chłopiec, na łuku drogi zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka mercedesem vito. Na skutek wypadku 14-latek z urazem lewego przedramienia i podudzia trafił do szpitala. Kierowca mercedesa nie odniósł obrażeń.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Wypadek w Jaśle.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do drugiego wypadku doszło w sobotę około 20.20 w Jaśle. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierujący citroenem jumper, 66-letni mieszkaniec Wadowic, jechał ul. Chopina. Na skrzyżowaniu z ul. Grota Roweckiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy renaulta laguny. Doszło do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów. W wypadku ranny został 23-letni kierowca renaulta, który z wstrząśnieniem mózgu i urazem kręgosłupa trafił do jasielskiego szpitala.

(Więcej na ten temat: tutaj)

W sobotę doszło również do niecodziennego zdarzenia drogowego w Krajowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem golfem, mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej, jechał w kierunku Jasła. Na jednym z zakrętów najechał na plamę tłustej cieczy. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Plamę zneutralizowali strażacy.

Prosimy o zgłaszanie Policji lub Straży Pożarnej przypadków zauważenia znajdujących się na jezdni różnego rodzaju plam, mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE