Kultura | rozrywka | edukacja

Zabawa przy muzyce na Osiedlu Ulaszowice

Gry, zabawy, tańce i konkursy z nagrodami na Osiedlu Ulaszowice zakończyły (w czwartek 12 bm.) tegoroczny cykl imprez rozrywkowych dla dzieci i młodzieży, organizowanych w lipcu i sierpniu przez Jasielski Dom Kultury pod hasłem „Wakacyjne Czwartki Artystyczne”.

Fot. JDK
Fot. Jasielski Dom Kultury

Podobnie jak w czasie imprezy na Osiedlu Mickiewicza, z nieba lał się żar, ale to nie przeszkodziło w zabawie, prowadzonej przez Grzegorza Ociepkę z poznańskiego teatru „Promyk”, który tym razem wcielił się w Indianina. Ponad 40 dzieci z wielkim zaangażowaniem włączało się do proponowanych zabaw i konkursów takich jak: trafianie piłkami tenisowymi do wiaderka, przechodzenie pod obniżaną poprzeczką i przez kilkumetrowy „tunel szczęścia”, taniec z balonami i inne oraz z niecierpliwością czekało na kolejne zadania do wylosowania w „piłeczkowej loterii”. Każde dziecko losowało piłeczkę, a potem – zależnie co ukrywało się pod zaznaczonym na piłeczce numerem recytowało wierszyk lub wyliczankę, kręciło hula-hop, robiło śmieszną albo straszną minę itp. Maluchy przy okazji uczyły się czarodziejskich słów takich jak dziękuję i proszę. Były też oczywiście słodkości w nagrodę dla zwycięzców i na pocieszenie dla pokonanych.

Równie atrakcyjne co zabawy ruchowe były konkursy rysunkowe przygotowywane przez plastyczki z JDK. Dzieci malowały kolorową kredą na płytkach chodnikowych wymarzoną podróż wakacyjną, a kredkami i pastelami na kartkach z bloków rysunkowych – swoich przyjaciół: koleżanki, kolegów, rodzeństwo oraz ukochane zwierzaki. Na zakończenie urządzona została kolorowa „Wystawa pod chmurką”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE