Kultura | rozrywka | edukacja

Zespół taneczny JDK na dniach zaprzyjaźnionego z Jasłem Trebisova

Zespół tańca hip-hop „R-Revolution” Jasielskiego Domu Kultury wystąpił w Trebisovie na Słowacji podczas święta tego miasta, zjednując sobie sympatię zarówno publiczności jak i organizatorów.

Fot. archiwum Jasielskiego Domu Kultury
Występ zespołu R-Revolution w Trebiszowie.
Fot. archiwum Jasielskiego Domu Kultury

Grupa wzbogaciła oprawę artystyczną tegorocznych „Dni Miasta Trebisova”, proponując występ w odmiennym klimacie niż pozostałe – słowackie – zespoły ludowe, które pokazały folklor swojego regionu. Dziewczęta z „R-Revolution” zaprezentowały taniec hip-hop i showdance, robiąc furorę szczególnie wśród młodszej części widowni. Razem ze swoją instruktorką, jednocześnie tancerką i choreografką Katarzyną Koroną zatańczyły cztery układy: „Maski”, „Shak & Pop”, „Radius” i „Fall Out”. Ich występ został przyjęty wręcz entuzjastycznie.

Ośmioosobowy zespół „R-Revolution” pojechał na Słowację w ramach wymiany kulturalnej z Trebisovem – partnerskim miastem Jasła. Towarzyszył delegacji Miasta Jasła, zaproszonej na Dni Miasta Trebisova i wystąpił na otwarcie imprezy, a wcześniej wziął udział w barwnym korowodzie uczestników.

Byliśmy jedynym zespołem tańczącym nowocześnie, co bardzo spodobało się publiczności – mówi Katarzyna KoronaWystęp był dość wyczerpujący, bo zaproponowałyśmy coś w zupełnie innym stylu i trudno to było przeplatać występami zespołów folklorystycznych. Musiałyśmy więc błyskawicznie przebierać się pomiędzy poszczególnymi układami i wracać na scenę. Po zakończeniu naszego bloku byłyśmy potwornie zmęczone, ale i zadowolone, bo nasz występ bardzo się wszystkim podobał.

Słowacy jak zwykle przyjęli delegację z zaprzyjaźnionego miasta bardzo ciepło, a występujące zespoły włączyły do swojego repertuaru i dedykowały gościom z Jasła popularne polskie piosenki ludowe, takie jak „Szła dzieweczka do laseczka”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE