Kultura | rozrywka | edukacja

Czakram spod Jasła

21 września 2010 r. w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie literackie z Janem Tulikiem. Autor spotkał się z blisko siedemdziesięcioosobową grupą dzieci, by przybliżyć im legendy z Beskidu Niskiego.

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem legendy „Kamień i woda, czyli czakram z Mrukowej pod Jasłem”, co stało się pretekstem do rozmowy o naszej Małej Ojczyźnie, wędrówkach po Beskidzie Niskim oraz o ciekawych i ulubionych miejscach młodych ludzi.

Poeta opowiadał w jaki sposób i jak długo pracował nad swoją ostatnią książką „Legendy. Krosno i okolice”, o odbiorcach, do których adresowana jest książka oraz inspiracjach i refleksjach po lekturze dzieł ks. Władysława Sarny.

W trakcie spotkania, dzieci miały okazję do rozwinięcia i zaprezentowania swoich zdolności plastycznych. Uczniowie wykonali piękne ilustracje do legendy o Mrukowej, które można oglądać w Oddziale dla Dzieci MBP w Jaśle.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy”, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE