Kultura | rozrywka | edukacja

Dyskusyjny Klub Książki: w pogoni za samoświadomością (zapowiedź)

Śmierć Adama spowodowała, że kobiety żyjące u jego boku, nie tylko mogły otworzyć się emocjonalnie, ale odzyskać godność i poczucie własnej wartości.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Monika Rakusa zestawia dwa typy osobowości skupione wokół jednego mężczyzny. Niezależna Rita i pokorna Anna. Ta powieść, to współcześnie przedstawiony mit o dwóch żonach biblijnego Adama – Lilith i Ewie. Rakusa zadaje pytanie czy dopiero śmierć człowieka odziera relacje rodzinne ze sztafażu kłamstwa i obłudy, pokazując z całą jaskrawością ich fałsz?

Grażyna Plebanek w „Pudełku ze szpilkami” portretuje środowisko warszawskiej korporacji, w której główna bohaterka z różnym skutkiem stara się pogodzić swoje życiowe role. Ciąża, poród i opieka nad dzieckiem wytyczają jej nowy sposób widzenia świata.

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się 21 września (wtorek) 2010 r. w MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, godz. 16.00

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE