Informacje

Grożąc nożem żądał papierosa

Policjanci z Posterunku Policji w Nowym Żmigrodzie zatrzymali podejrzanego, który groził nożem dwóm 16-latkom. Zatrzymany przystawił nóż do szyi jednego z chłopców i zażądał papierosa. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Za usiłowanie rozboju grozi mu do 12 lat więzienia.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do zdarzenia doszło w minioną środę w Nowym Żmigrodzie. Około godz. 13.40 do miejscowego posterunku Policji wbiegło kilku nastolatków. Poinformowali funkcjonariuszy, że przed chwilą, dwóch z nich zostało zaczepionych przez młodego mężczyznę. Napastnik wyjął nóż i grożąc jego użyciem zażądał papierosa. Po chwili jednemu z pokrzywdzonych przyłożył nóż do szyi. Chłopcom udało się uciec.

Policjanci już po kilkunastu minutach zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród. Był pijany, miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE