Sport | rekreacja | turystyka

VI kolejka IV ligi: Czarni Jasło – Piast Tuczempy (zapowiedź)

Przez najbliższe trzy tygodnie IV liga podkarpacka będzie gościć na stadionie przy ulicy Śniadeckich w Jaśle. Sobotnia potyczka w ramach VI kolejki spotkań z Piastem Tuczempy, będzie drugą z czterech, które jasielscy piłkarze rozegrają pod rząd przed własną publicznością.

Stulecie Czarnych Jasło

Nasi sobotni rywale są tegorocznym beniaminkiem rozgrywek, który uzyskał awansu z Jarosławskiej Klasy Okręgowej. W ligowej tabeli zajmuje 11 pozycję, z 5 punktami zgromadzonymi na swoim koncie. W dwóch meczach rozegranych na wyjeździe, Piast przegrał zarówno ze Strumykiem Malawa, jak i Limblachem Zaczernie. Patrząc na wyniki przedsezonowych gier sparingowych (wygrana z Orłem Przeoworsk, Partyzantem Targowiska, remis z Polonią Przemyśl), można było odnieść wrażenie, że podopieczni Marka Strawy będą liczącym się zespołem w tej klasie rozgrywkowej. Ostatnie ligowe spotkanie pomiędzy zainteresowanymi drużynami odbył się w sezonie 2005/06, kiedy to goście z Tuczemp okazali się minimalnie lepsi od jaślan. Ostatecznie oba zespoły pożegnały się później z IV ligą podkarpacką, do której rywale wracają po 5-letniej przerwie.

„Gamrat” Czarni Jasło przystępują do meczu w roli faworyta. Nie stracili jeszcze w tym sezonie punktów na „własnych śmieciach”, odprawiając kolejno Limblach Zaczernie, Żurawiankę i JKS Jarosław. Aktualnie plasują się na trzecim miejscu, z jednym „oczkiem” straty do prowadzących drużyn Rzemieślnika i Stali, które jutro w korespondencyjnym pojedynku zmierzą się na stadionie w Nowej Dębie.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE