Kultura | rozrywka | edukacja

JDK zaprasza na koncert: inauguracja 60. roku artystycznego (zapowiedź)

Soliści i zespoły JDK oraz grupa „Dziewczyny” wystąpią w koncercie inaugurującym 60. sezon artystyczny Jasielskiego Domu Kultury, który odbędzie się w sobotę (25 bm.) o godz. 18. Bezpłatne zaproszenia są do odebrania w sekretariacie JDK, tel. 13-44-351-50.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

W koncercie wezmą udział utalentowani jaślanie, którzy przed kilkoma laty rozwijali swoje zainteresowania muzyczne w JDK, a dzisiaj osiągają ogólnopolskie sukcesy sceniczne lub kontynuują naukę na uczelniach muzycznych w kraju i za granicą oraz młodzież obecnie należąca do sekcji artystycznych działających w JDK. Gościem koncertu będzie zespół „Dziewczyny” – dwukrotny zwycięzca programu Hit Generator w TVP 2, uczestnik Krajowego Finału Eurowizji 2010 – w którym występuje Anna Karamon, solistka JDK w latach 1999-2000.

Całość poprowadzi Jarosław Kret, popularny prezenter pogody w TVP 1, dziennikarz, fotoreporter i podróżnik, znakomity również w roli konferansjera.

Inauguracyjny koncert przygotowali instruktorzy muzyki w JDK: Ewa Grzebień i Wojciech Nowicki oraz instruktorka tańca Katarzyna Korona. Wystąpią: Magdalena Bierońska, Marlena Szpak, Mirosław Gotfryd, Rafał Kamiński i Łukasz Kozub oraz zespoły JDK: wokalny „Fermata” i taneczny „R-Revolution”, a także – jako gwiazda wieczoru – wspomniana grupa „Dziewczyny”.

Koncertowi towarzyszyć będą działania artystyczne Teatru „Wagabunda” z Krakowa, które zwieńczy efektowny pokaz teatru ognia.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE