Na drogach

Nietrzeźwy sprawcą kolizji

Mimo, że był pijany, wsiadł za kierownicę samochodu. Jazda 34-letniego mieszkańca gminy Dębowiec zakończyła się kolizją drogową. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15 w Jaśle. Policjanci, którzy pracowali na miejscu kolizji wstępnie ustalili, że kierujący renaultem master 34-latek, jechał ul. Igielną. Na skrzyżowaniu z ul. Floriańską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w peugeota 206, kierowanego przez mieszkankę gminy Jasło. Na szczęście tym razem nikt nie został ranny.

W czasie rozmowy z uczestnikami kolizji, funkcjonariusze od kierującego renaultem wyczuli woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości, dało odpowiedź na pytanie o przyczynę kolizji. 34-letni mieszkaniec gminy Dębowiec miał 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku postępowania o wykroczenie. Za spowodowanie kolizji w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat 3.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE