Kultura | rozrywka | edukacja

Piknik inaugurujący rok pracy pozaszkolnej jasielskiego MDK-u (zapowiedź)

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na Piknik Inaugurujący Rok Pracy Pozaszkolnej Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Piknik odbędzie się pod hasłem SZLAKIEM INDIAŃSKIEJ PRZYGODY.

Zapowiedź imprezy Zapowiedź imprezy

Młodzieżowy Dom Kultury wraz z Radą Rodziców przygotował dla dzieci mnóstwo atrakcji: obóz indiański, konkurencje sportowe, malowanie twarzy, zabawy ruchowe, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Dodatkowo: kiermasz rękodzieła artystycznego.

O godz. 17:30 zapraszamy na wyjątkowy koncert duetu Apolinary Polek i Mateusz Tranda.

Apolinary Polek
Pochodzący z miasteczek wschodniej Polski, osiadły na Warmii autor i wykonawca piosenek, poeta, scenarzysta. Akompaniuje sobie na gitarze i harmonijce. Jego repertuar to akustyczne, czasem nastrojowe, nieraz bardziej drapieżne utwory z elementami bluesa, folku i folk-rocka. Oprócz piosenek autorskich są to przekłady piosenek Dylana, Cohena, Springsteena i innych anglojęzycznych autorów.

Mateusz Tranda zaś jest nietuzinkowym gitarzystą, który swoją wirtuozerią potrafi wprawić w osłupienie niejednego widza. W ubiegłym roku miała miejsce premiera ich autorskiej płyty zatytułowanej „***”.Piosenki m.in. z tego albumu będziemy mogli wysłuchać na koncercie (www.apolinary.pl).

Impreza odbędzie się w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu w dniu 19 września 2010 r. w godz. 15:00 – 19:00.

Zapraszamy także dzień wcześniej tj. 18 września br. na II Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej FOLUSZ 2010 w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu. Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy wieczorny koncert TOMASZA JARMUŻEWSKIEGO („Zgórmysyny”, Grupa PELTON, „W górach jest wszystko co kocham”) o godz. 19:00, wstęp wolny!

Więcej informacji na www.mdkajaslo.pl.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE