Kultura | rozrywka | edukacja

Strefa dobrego słowa!

Samodzielne wykonanie kartek okolicznościowych zdobionych metodą embossingu oraz modnej biżuterii z kolorowych kamyków, zabawnych zwierzaków z masy solnej i świątecznych ozdób z makaronu. Z kolorowych szkiełek stworzenie wielkiej mozaiki, wykonanie albumu fotograficznego techniką scrapbookingu, malowanie na kamieniach i szkle oraz wspólne wykonanie mikołajkowych prezentów. Poza tym ozdabianie przedmiotów metodą decoupage, tańce integracyjne, wesołe krzyżówki, śmieszne quizy, konkursy i turnieje.

Zapowiedź

To tylko wybrane propozycje gier i zabaw, przygotowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wezmą udział w nowym cyklu zajęć „Strefa dobrego słowa”. Kolejny cykl łączący edukacje z zabawą przeprowadzony zostanie przez Oddział dla Dzieci i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Tradycyjnie wszystkie spotkania rozpoczynać się będą od głośnego czytania.

Cotygodniowe spotkania z dziećmi odbywać się będą od września br. i potrwają do końca roku. Zajęcia poprzez różnego rodzaju wycieczki, spotkania, warsztaty oraz gry i zabawy mają za zadanie promować czytelnictwo, rozwijać funkcje edukacyjno-kulturalne biblioteki oraz pogłębić i uatrakcyjnić kształcenie językowe polegające na wyrabianiu sprawności i poprawności w mowie i piśmie u uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Spotkania organizują o godz. 14.00:

Oddział dla Dzieci / Kołłątaja 1; 013 446 26 02; dzieci@mbp.jaslo.pl/ – wtorek
Filia nr 1 / ul. Sobniowska 34; 013 445 58 57; filia1@mbp.jaslo.pl/ – środa
Filia nr 2 /ul. Kopernika 8, 013 446 90 01; filia2@mbp.jaslo.pl/ – czwartek
Filia nr 3 /ul. Szopena 22, 013 446 52 25, filia3@mbp.jaslo.pl/ – środa

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE