Sport | rekreacja | turystyka

V kolejka IV ligi: Czarni Jasło – Kolbuszowianka Kolbuszowa (zapowiedź)

Dzień więcej odpoczynku od pozostałych „ligowców” miały ekipy, które w najbliższą niedzielę staną naprzeciw siebie na boisku w Kolbuszowej, gdzie rozegrane zostanie spotkanie w ramach 5 kolejki IV ligi podkarpackiej. Oba zespoły pauzowały w środku tygodnia, bo boisko zarówno w Jaśle jak i Krasnem nie nadawało się do gry.

Stulecie Czarnych Jasło

Kilka słów o naszym przeciwniku. Co ciekawe, Kolbuszowianka nie strzeliła jeszcze w tych rozgrywkach bramki, ale też nie pozwoliła rywalom na jakąkolwiek zdobycz. Z trzema punktami na koncie, zajmuje 12 miejsce w ligowej tabeli, cierpliwie czekając na premierową wygraną. W przerwie letniej, przed sezonem zespół opuściło wielu doświadczonych i kluczowych zawodników, a teraźniejsza gra drużyny opiera się w większości na ambitnych i perspektywicznych młodzieżowcach.

Smaczku niedzielnemu spotkaniu dodaje fakt, iż dwóch jasielskich zawodników swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiało właśnie w Kolbuszowej. Robert Szalony jeszcze niedawno strzelał bramki dla „Kolby”, a Tomasz Warzocha dzielił i rządził w linii pomocy naszych najbliższych rywali. Ponadto miejscowi kibice i sympatycy doskonale pamiętają trenera Jerzego Daniło, pod wodzą którego Kolbuszowianka awansowała w 1995 roku do III ligi.

Piłkarze „Gamrat” Czarnych Jasło po dwóch „domowych” zwycięstwach, będą chcieli tym razem upolować jakieś punkty na boisku rywala, a najlepiej oczywiście gdyby komplet „oczek” wrócił z powrotem do Jasła. Nasza drużyna zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli, ale ma też jeden mecz rozegrany mniej od innych ligowych zespołów.

_______________________________________________________

Potwierdziły się nieoficjalne przypuszczenia odnośnie nowego terminu odwołanego dwa dni temu spotkania ligowego pomiędzy „Gamrat” Czarni Jasło a JKS Jarosław. Wydział Gier Podkarpackiego ZPN w Rzeszowie przełożył zawody o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej na dzień 8 września 2010 r. (środa), na godzinę 16.00. Mecz odbędzie się na stadionie głównym w Jaśle, przy ulicy Śniadeckich 15.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE