Kultura | rozrywka | edukacja

We wtorek: spotkanie z Literaturą Regionalną (zapowiedź)

W ramach Spotkań z Literaturą Regionalną Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z Janem Tulikiem – autorem legendy o Mrukowej, które odbędzie się w Czytelni Głównej 21 września 2010 r. o godz. 08.30.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Jan Tulik – poeta, prozaik, eseista. Opublikował sześć zbiorów wierszy, tom opowiadań Gry nieużyteczne, powieści: Doświadczenie (nagrodzone w konkursie wydawnictwa MAW w 1996 r. – sugestywnie czytanej przez Marka Kondrata w radiowej „Trójce”), Furta (2001, Nagroda Fundacji Kultury) oraz dramat Kontynenty („Fraza” 2000). Autor kilkunastu słuchowisk radiowych emitowanych przez stacje ogólnopolskie i regionalne; napisał setki prac monograficznych, szkiców i recenzji. Za twórczość literacką (tłumaczoną na kilkanaście języków) otrzymał także nagrody, m.in. im. Stanisława Piętaka, im. Ryszarda Milczewskiego-Bruno oraz szereg nagród lokalnych, rzeszowski dodatek „Gazety Wyborczej” obdarzył go tytułem „Osobowość Roku 2000”. W 2006 roku zorganizowano spotkanie autorskie w Bibliotece Narodowej w ramach Salonu Pisarzy. Kilkakrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Ostatnio (2009) wydał zbiór „Legendy. Krosno i okolice”.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy”, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE