Informacje

Z wizytą u Węgierskich przyjaciół

W dniach 24 -26 września zespół tańca narodowego i towarzyskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach wraz z Dyrektorem, Wicedyrektorem i dwoma opiekunami wzięli udział w VIII Międzynarodowym Festiwalu Tańca i Unii Europejskiej w miejscowości Sarospatak na Węgrzech, na zaproszenie Prywatnej Szkoły Tańca dr Miklosa Muhy.

Fot. LO Kołaczyce
Więcej zdjęć na stronie: www.lo-kolaczyce.nazwa.pl

Zespoły taneczne z Liceum w Kołaczycach były jedynym reprezentantem naszego kraju na w/w uroczystości, na którą przybyły także grupy taneczne z Ukrainy, Słowacji, Transylwani i oczywiście mocna ekipa z Węgier, w sumie 13 zespołów tanecznych. Program trzydniowego pobytu był bardzo bogaty, a najważniejszym jego punktem był sobotni popołudniowy korowód ulicami miasta wszystkich zaproszonych tancerzy i gości, po którym odbyła się gala taneczna w miejscowym Domu Kultury. Zespoły taneczne z naszej szkoły zaprezentowały dwa tańce narodowe: poloneza i kujawiaka oraz dwa tańce latynoamerykańskie: rumbę i jive. Występ spotkał się z olbrzymim aplauzem publiczności i został nagrodzony.

Fot. LO Kołaczyce
Więcej zdjęć na stronie: www.lo-kolaczyce.nazwa.pl

W czasie pobytu odbyła się też Międzynarodowa Konferencja poświęcona rozwijaniu i promowaniu talentów w szkołach, wspólna zabawa dyskotekowa wszystkich uczestników, co przyczyniło się w znacznym stopniu do wzajemnej integracji młodzieży z różnych krajów i zawarcia nowych znajomości. W niedzielę, która była ostatnim dniem pobytu organizatorzy zapewnili spacer po mieście, połączony ze zwiedzaniem pięknego zamku Rakoczego.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach przywieźli z tego pobytu przepiękne wspomnienia, mając nadzieję, że nie będzie to ostatni tego typu wyjazd.

Fot. LO Kołaczyce
Więcej zdjęć na stronie: www.lo-kolaczyce.nazwa.pl

(ZSP w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE