Na drogach

4-latka potrącona przez samochód

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, gdzie po potrąceniu przez samochód do szpitala przewieziona została 4-letnia Ania. Na szczęście nic się jej nie stało.

WYPADEK. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17.40. Z zebranych do tej pory informacji wynika, że kierująca seatem ibizą, 28-letnia mieszkanka Jasła, jechała od Nowego Żmigrodu w kierunku Makowisk. Przejeżdżając przez Siedliska Żmigrodzkie, na prostym odcinku drogi, nagle z jej lewej strony na jezdnię wtargnęła mała dziewczynka. Dziecko uderzyło w boku samochodu i upadło na jezdnię.

W wyniku zdarzenia 4-letnia Ania trafiła do jasielskiego szpitala. Po wykonaniu badań lekarskich nie stwierdzono u niej poważnych obrażeń. Dziewczynka wróciła do domu.

Policjanci pracujący na miejscu kolizji ustalili, że w chwili potrącenia dziecko pozostawało bez właściwej opieki. Mama i babcia 4-latki szły prawą stroną drogi, a dziewczynka wraz z trójką dzieci lewą.

Kierująca pojazdem kobieta była trzeźwa. Za pozostawienie dziecka na drodze bez opieki, matce grozi kara grzywny lub nagany. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku postępowania o wykroczenie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE