Na drogach

Dwie osoby ranne w wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Skołyszynie. Osobowe bmw wypadło z drogi i uderzyło w przydrożną skarpę. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby.

WYPADEK. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Policjanci o wypadku zostali powiadomieni kilka minut po godz. 5. Z informacji, które zgromadzili w wyniku oględzin i rozmów na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący bmw, 25-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn, jechał od Jasła w kierunku Gorlic. W Skołyszynie na jednym z zakrętów prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, wypadł z drogi i uderzył w przydrożną skarpę.

Na skutek wypadku do szpitala trafiły dwie osoby. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich u podróżującej bmw, 21-letniej pasażerki stwierdzono podejrzenie wstrząśnienia mózgu oraz ranę ciętą głowy. 25-latek kierujący samochodem nie doznał poważnych obrażeń. Alkomat wskazał, że był trzeźwy.

Podobny przebieg miało zdarzenie drogowe, do którego doszło w minioną sobotę rano w Harklowej. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący peugeotem 306, 21-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy mostek. Kierowca trafił do szpitala z połamanymi rękami.

Okoliczności zdarzeń będą wyjaśniane w toku prowadzonych postępowań.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE