Kultura | rozrywka | edukacja

Nowy Żmigród: Pięćdziesiąt lat razem

Zgodą i miłością można wszystko przezwyciężyć – żywym przykładem na prawdziwość tego stwierdzenia są małżeństwa, które obchodzą złote gody. Po 50 latach małżeństwa, za wytrwałość i wspaniały przykład dla młodych ludzi, jubilaci zostali wyróżnieni honorowymi odznaczeniami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Fot. UG w Nowym Żmigrodzie

Odznaczenia jubilaci otrzymali z rąk wójta gminy Krzysztofa Augustyna. Uroczyste wręczenie odznaczeń i gratulacji miało miejsce 12 października w budynku Gminnego Ośrodka Kultury.

Na uroczystości przybyło aż 29 par z naszej gminy, które przeżyły wspólnie pół wieku. Przybyłym wręczono medale i kwiaty, później wzniesiono toast, za zdrowie wiecznie młodych par.

Wójt gminy, w swoim przemówieniu wyraził podziw dla szanownych jubilatów i podziękował im za wzór jaki dają swoim dzieciom, wnukom a nawet prawnukom. Nie brakowało wzruszeń i łez szczęścia u jubilatów, że doczekali tej chwili. Małżeństwa obchodzące jubileusz, były wzruszone i wdzięczne władzą lokalnym za zorganizowanie dla nich takiej uroczystość, ponieważ mogli spotkać się z innymi równie doświadczonymi ludźmi i porozmawiać o starych dobrych czasach. Poza tym wyrazili swoje zadowolenie, że pomimo wieku nikt nie spycha ich na margines społeczeństwa, w którym dzięki takim inicjatywom mogą czuć się doceniani i nadal potrzebni.

Fot. UG w Nowym Żmigrodzie

Fot. UG w Nowym Żmigrodzie

Marek Sroka
Urząd Gminy w Nowym Żmigrodzie

SŁOWA KLUCZOWE