Kultura | rozrywka | edukacja

Taka rozmowa była o Chopinie (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncerty muzyczno-poetyckie „Taka rozmowa była o Chopinie”, zorganizowane w ramach obchodów Roku Chopinowskiego, które odbędą się w poniedziałek (18 października br.) o godz. 10 i 12.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

W koncercie romantyczna muzyka Chopina będzie się przeplatać z poświęconą mu poezją Romana Brandstaettera z tomiku „Pieśń o życiu i śmierci Chopina”.

Wystąpi utalentowana jasielska młodzież: Piotr Jaworski – fortepian i prowadzony przez Helenę Gołębiowską Młodzieżowy Teatr Poetycki „Scena Słowa” JDK: Małgorzata Kwiatkowska, Sylwia Żabińska, Paulina Gronkiewicz, Weronika Wachel, Aleksandra Antas, Anna Gadzała, Marcin Starzec, Kacper Lawera i Marek Miśkowicz.

Piotr Jaworski obecnie jest uczniem klasy V Prywatnej Szkoły Muzycznej II st. w Jaśle w klasie prof. Mariusza Sielskiego. Wcześniej uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle, do klasy fortepianu Jolanty Trybus. W roku 2008 i 2009 uczestniczył w Kursach Letnich Konserwatorium Krakowskiego im. Witolda Lutosławskiego w klasie fortepianu ad. Mariusza Sielskiego, a rok później wziął udział w kursie mistrzowskim prowadzonym przez prof. Wiesława Piękosia. Piotr Jaworski w bieżącym roku zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle oraz zajął drugie miejsce w I Międzynarodowym Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE