Informacje

Wasze sprawy: Drogowa zmora kierowców

Stan drogi powiatowej relacji Święcany-Lisów pozostawia wiele do życzenia. Droga ta będąc szlakiem alternatywnym do zniszczonej przez powódź 1827R Siepietnica-Święcany, powinna być w należytym stanie, a tak nie jest.

Spora część objazdu, którym można dostać się do granicy powiatu jasielskiego i tarnowskiego (Święcany a Szerzyny), ma nawierzchnię kamienistą, a nawet jest to typowa choć nieco szersza droga polna. Przy każdym większym deszczu wody opadowe płyną całą powierzchnią jezdni, ponieważ nie utworzono rowów melioracyjnych, a skarpy i pobocza w wielu miejscach znajdują się ponad jezdnią dla samochodów.

Każdej wiosny i jesieni na drodze tworzą się spore koleiny, które utrudniają jazdę a także przejście pieszym.

W chwili obecnej droga ta przejęła ruch autobusowy linii PKS łączących Jasło ze Święcanami czy Szerzynami oraz busów. Z racji, iż droga Siepietnica- Święcany aktualnie jest zamknięta, na powiatowej 1828R znajduje się także spory ruch samochodów osobowych.

Fot. Józef Zając
Fot. Józef Zając (x4)

Fot. Józef Zając

Fot. Józef Zając

Fot. Józef Zając

Warto dodać, iż droga ta jest ciągle remontowana i naprawiana, ale rozmiar jak i częstotliwość wykonywanych prac pozostawiają wiele do życzenia.

Rozwijając szerzej temat warto napomknąć w jakim stanie jest pozostały odcinek z wielkim impetem otwieranej w ubiegłym roku drogi powiatowej 1832R Bączal-Skołyszyn. Odcinek od sklepu w Bączalu (centrum miejscowości) w kierunku Skołyszyna (około 500 metrów) niemal w całości pozbawiony jest asfaltu. który z biegiem lat (od końca lat 90-tych) „rozmywał się z wodą”. Obecnie pozostała tylko podbudowa kamienista, która nie tylko utrudnia jazdę samochodem, ale także swobodne maszerowanie pieszych wracających z

autobusu czy dzieci ze szkoły. Rowy melioracyjne, których zadaniem jest odprowadzanie wód opadowych są zarośnięte i niekiedy niedrożne.

Czy w najbliższym czasie ruszą jakieś prace remontowe?

Józef Zając

Ten artykuł powstał dzięki Państwa informacji! Jeśli widzisz, że w Twojej okolicy dzieje się coś ciekawego – pisz i fotografuj. Czekamy na Państwa maile: redakcja@terazjaslo.pl. Można też dzwonić lub wysyłać SMS-y pod numer: 606 922 512. Dziękujemy!

SŁOWA KLUCZOWE