Sport | rekreacja | turystyka

XIII kolejka IV ligi: Czarni Jasło – Stal Nowa Dęba (zapowiedź)

Szykuje się kolejne spotkanie z udziałem beniaminków IV ligi podkarpackiej. W XIII kolejce Stal Nowa Dęba podejmować będzie na własnym boisku „Gamrat” Czarnych Jasło.

Stulecie Czarnych Jasło

Gospodarze uzyskali awans ze Stalowowolskiej Klasy Okręgowej, kończąc rozgrywki z przewagą 13 punktów nad drugą w tabeli Bukową Jastkowice. Podopieczni trenera Mariusza Białka znakomicie wystartowali w bieżącym sezonie piłkarskim. Po dwóch remisach na inaugurację, wygrali kolejne cztery mecze, plasując się przez dobrą chwilę na pozycji lidera. Zupełnie odmienne były ostatnie IV-ligowe starcia, w 6 meczach zdobyli zaledwie dwa punkty, a w ogólnej klasyfikacji spadli na 11 pozycję. W środku tygodnia rywale wygrali w końcu w Pucharze Polski i z wielkimi nadziejami na odbudowę w lidze przygotowują się do sobotniego spotkania. Mimo słabych występów Stal nie przegrała jeszcze przed własną publicznością, a przyjezdni tylko raz byli w stanie pokonać bramkarza miejscowych.

Fatalna passa w meczach wyjazdowych ciągle trwa. „Gamrat” Czarni Jasło z czterech takich potyczek przywieźli zaledwie dwa punkty, będąc jednym z trzech ligowców, którzy na obczyźnie jeszcze nie wygrali (Pogoń i Crasnovia). Aby umocnić się na pozycji lidera, podopieczni trenera Jerzego Daniły nie mogą sobie pozwolić na stratę jakichkolwiek punktów, a wszyscy byśmy sobie życzyli aby wreszcie jutro nastąpiło długo oczekiwane przez jasielskich kibiców przełamanie.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE