Na drogach

„Nietrzeźwy weekend” na jasielskich drogach

Miniony długi weekend był rekordowy pod względem zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Przez cztery dni na drogach powiatu jasielskiego policjanci zatrzymali 24 kierowców na „podwójnym gazie”.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Mimo zaostrzenia przepisów karnych, szczególnego nagłaśniania zdarzeń z udziałem pijanych kierowców oraz przypominania o surowych konsekwencjach, wciąż wiele osób podchodzi do problemu z lekceważeniem i decyduje się na kierowanie pod wpływem alkoholu. Od minionego czwartku do niedzieli policjanci zatrzymali 24 nietrzeźwych kierowców.

Wśród jeżdżących na „podwójnym gazie”, których funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu, znalazło się łącznie trzynastu kierowców samochodów i motorowerów, dziewięciu rowerzystów, traktorzysta oraz kierujący pojazdem typu SAM. Pośród nich niechlubnym rekordzistą okazał się 44-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Mężczyzna kierował volkswagenem polo mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, wysoka grzywna oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku.

Od 1 lipca 2010 r. znowelizowane przepisy kodeksu karnego zaostrzyły odpowiedzialność kierowców, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Pijany kierowca, który spowoduje poważny wypadek straci prawo jazdy na zawsze.

Nie pozwalajmy naszym bliskim i znajomym wsiadać za kierownicę po wypiciu alkoholu.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE