Informacje

Dziecko pod opieką nietrzeźwej matki. Interweniowała Policja

Zatrzymaniem pijanej matki zakończyła się interwencja policjantów z posterunku w Krempnej. Kobieta mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu opiekowała się córką. Dziecko trafiło pod opiekę rodziny, natomiast matka do policyjnego aresztu.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Wczoraj w nocy dyżurny komendy otrzymał informację, że pod opieką pijanej matki znajduje się mająca problemy zdrowotne córka. Policjanci skierowani zostali na interwencję do jednego z domów w gminie Krempna. Drzwi otworzyła chwiejąca się na nogach właścicielka mieszkania, od której wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Kobieta na widok policjantów stała się nerwowa i agresywna, funkcjonariusze musieli użyć siły fizycznej.

W mieszkaniu przebywała córka 32-latki. Policjanci przekazali córkę pod opiekę rodziny. Pijaną matkę przewieźli do komendy. Kobieta została umieszczona w policyjnej izbie zatrzymań. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niej prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Decyzję o jej dalszych losach podejmie sędzia sądu rodzinnego.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE