Informacje

Dzięki Allegrowiczom naprawimy szkołę w Jaśle

Wielkim sukcesem zakończyła się zbiórka funduszy potrzebnych do wyremontowania Zespołu Szkół Miejskich Numer 3 w Jaśle. Szkoła została zalana i zniszczona w czasie wiosennej powodzi. Podczas trwającej dwa miesiące akcji charytatywnej Użytkownicy serwisu Allegro i sympatycy fundacji All For Planet zebrali ponad 60 tysięcy złotych.

Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar
Zespół Szkół Miejskich nr 3 podczas czerwcowej powodzi.
Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle składa się z Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 12 oraz Gimnazjum Nr 2, również o profilu integracyjnym. W szkole wspólnie uczą się dzieci zdrowe i niepełnosprawne, wymagające rehabilitacji. 4 czerwca szkoła została całkowicie zalana przez wodę. Mimo długiej walki o szkołę, w której udział brali mieszkańcy, nauczyciele i uczniowie niestety nie udało się uratować placówki. W pełni wyposażone i nowe pracownie, sala gimnastyczna, sala komputerowa, a przede wszystkim sale rehabilitacyjne zostały zniszczone. Straty znacznie przewyższały możliwości lokalnej społeczności. Serwis Allegro wspólnie z fundacją All For Planet postanowiły wesprzeć szkołę i w całą akcję zaangażować swoich Użytkowników.

Dobroczynna akcja zbierania pieniędzy potrzebnych na remont szkoły miała dwie odsłony. O obu pisaliśmy wcześniej w informacjach prasowych:

http://media.allegro.pl/pr/167422/pomoz-powodzianom-z-allegro-i-all-for-planet http://media.allegro.pl/pr/169236/druga-odslona-akcji-naprawianie-szkoly-przylacz-sie-do-remontu

Allegro i All For Planet umożliwiły Użytkownikom nie tylko dokonanie bezpośrednich wpłat na rzecz akcji „Naprawianie szkoły. Przyłącz się do remontu” (w sumie około 2 000 dokonanych darowizn). W ramach akcji zostały również przygotowane specjalne aukcje charytatywne. Użytkownicy mogli wygrać między innymi dzień w redakcjach TopGear i Elle, prywatny występ kabaretu Łowcy.B oraz książki z autografami znanych prezenterów. Kwoty zebrane na aukcjach internetowych, w tym również na licytacjach zestawów gadżetów firmowych Allegro przekroczyły wszelkie oczekiwania. Możliwość wygrania niepowtarzalnej atrakcji mieli uczestnicy Allegro Party. Brali udział w licytacji na żywo… spaceru po firmie Allegro. Długa walka na złotówki, w której co chwilę przebijane były oferty przyniosła kolejne, ważne wsparcie dla akcji. Nie zawiedli również studenci podczas Wielkiej Studenckiej Inauguracji Roku Akademickiego w Poznaniu, którą sponsorował serwis Allegro. Połowa z wpływów za bilety wstępu na imprezę zasiliła fundusz na naprawę szkoły. Ostatecznie podczas akcji dla uczniów z Jasła udało się zebrać 60 000 zł.

Dzięki tej kwocie zostanie wyremontowana i w pełni wyposażona sala rehabilitacyjna, bezcenna dla wielu uczniów z Jasła. Wyposażona zostanie również pracownia tematyczna, która najdotkliwiej ucierpiała podczas powodzi. Pomoc wszystkich zaangażowanych w akcję „Naprawianie szkoły. Przyłącz się do remontu” pozwoli szkole i uczniom wrócić do normalnego funkcjonowania.

Serwis Allegro i Fundacja All For Planet dziękują wszystkim Użytkownikom za zaangażowanie i wsparcie, które otrzyma Zespół Szkół Miejskich Numer 3 w Jaśle.

Akcję „Napraw szkołę. Przyłącz się do remontu” wspierały: ARBO Interactive, pracuj.pl, profeo.pl, IDMnet, Gadu-Gadu BuyVip, magazyn Elle, magazyn TopGear, Wydawnictwo Publicat oraz Agencja Face.

(Komunikat prasowy – Grupa Allegro.pl)

SŁOWA KLUCZOWE