Kultura | rozrywka | edukacja

II Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. Gąska (zapowiedź)

II Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle

Znakomita farsa „Gąska” Nikołaja Kolady, jednego z najwybitniejszych rosyjskich dramatopisarzy, którego sztuki podbiły świat (wystawiane są w Europie, USA, Australii, Argentynie, Urugwaju, a nawet w Egipcie), będzie kolejnym spektaklem wystawionym w Jasielskim Domu Kultury w ramach II Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle.

Sztukę wystawi w środę (17 bm.) Teatr Capitol z Warszawy. Spektakl wyreżyserowany przez Grzegorza Chrapkiewicza, przenosi widza za kulisy prowincjonalnego teatru. Na zapleczu sceny dwie skłócone ze sobą dojrzałe, niespełnione ani zawodowo, ani uczuciowo aktorki uprzykrzają sobie nawzajem życie. W konflikt wciągają swoich partnerów, także pracujących w teatrze. Panowie mają już tego dość i gdy pojawia się tytułowa Gąska, młodziutka, urocza, z pozoru naiwna, obaj tracą dla niej głowę…

Występują: Katarzyna Figura, Anna Gornostaj, Maria Dejmek, Tomasz Dedek, Cezary Morawski.

NASTĘPNE SZTUKI

19 listopada 2010 /piątek/, godz. 18.00
WARIATKA Nadieżda Ptuszkina
Teatr Bajka – Warszawa
Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Występują: Edyta Olszówka, Lesław Żurek

25 listopada 2010 /czwartek/, godz. 19.00
DOWÓD David Auburn
Teatr Polonia – Warszawa
Reżyseria: Andrzej Seweryn
Występują: Maria Seweryn, Joanna Trzepiecińska, Andrzej Seweryn, Paweł Ciołkosz

Sponsorami II Jesiennych Spotkań z Teatrem są: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w Warszawie; Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Jasielska; Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie, Zakład Gazowniczy w Jaśle.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE