Kultura | rozrywka | edukacja

II Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. Wariatka (zapowiedź)

II Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle

Tragiarsa „Wariatka” Nadieżdy Ptuszkiny, będzie przedostatnim spektaklem wystawionym przez Teatr Bajka z Warszawy w Jasielskim Domu Kultury, w ramach II Jesiennych Spotkań z Teatrem. „Wariatkę” można będzie obejrzeć w piątek (19 bm.) o godz. 19.

To opowieść o przypadkowej znajomości i wzajemnej fascynacji samotnej czterdziestoletniej Mariny i żonatego, o 10 lat młodszego, Aleksieja. Nieoczekiwany wybuch namiętności zbliża ich do siebie, ale czy to wystarczy by być razem? Dlaczego Ona wybiera właśnie Jego? Co Jego w Niej intryguje? Czy kokieteria, szantaż emocjonalny, a w końcu przemoc wpłynie na ich postrzeganie świata i samych siebie? Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz; występują Edyta Olszówka i Lesław Żurek.

Nadieżda Ptuszkina jest autorką ponad 60 sztuk i kilkunastu scenariuszy filmowych; wyreżyserowała też kilku filmów.

Ostatnią sztuką, wystawioną w JDK w ramach II Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle będzie – w czwartek, 25 listopada br. o godz. 19 – „Dowód” Davida Auburna. Spektakl pokaże warszawski Teatr Polonia. Reżyseria. Andrzej Seweryn. Występują: Maria Seweryn, Joanna Trzepiecińska, Andrzej Seweryn, Paweł Ciołkosz

Sponsorami II Jesiennych Spotkań z Teatrem są: Miasto Jasło, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w Warszawie; Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Jasielska; Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie, Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE