Kultura | rozrywka | edukacja

Odpowiedzieć na wilczy zew (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z wilkami. Oprócz rozmowy o książce Marii Nurowskiej „Nakarmić wilki”, będzie można posłuchać mrożącej krew w żyłach gawędy Małgorzaty Hanusz o zwyczajach wilków i obejrzeć wykonane przez nią slajdy. Poza tym, Teresa Furmanek-Wnęk zapozna zebranych z turystyką regionalną z okazji 100. lat istnienia czasopisma „Ziemia”.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Maria Nurowska opowiada historię trójki doktorantów, którzy w bieszczadzkich ostępach badają wilczą watahę. Mamy okazję wraz z główną bohaterką Katarzyną powłóczyć się po porośniętej kosodrzewiną Małej i Dużej Kopie: „I stało się, wilki odpowiedziały na jej zew i Katarzynę ogarnęła euforia, chciało się jej krzyczeć, tańczyć, a może nawet płakać z radości”.

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle czestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się 16 listopada (wtorek) 2010 r. w MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, godz. 16.00

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE