Informacje

Pijany awanturnik trafił do aresztu

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali pijanego 36-latka. Mężczyzna w trakcie awantury domowej groził pobiciem swojej matce i uderzył ją w twarz. Agresywny awanturnik został obezwładniony i umieszczony w policyjnym areszcie.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Wczoraj, policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Jaśle. Zgłaszająca prosiła o pomoc w związku z awanturą domową.

Na miejscu policjanci zastali oczekującą przed blokiem 56-letnią kobietę. Funkcjonariusze ustalili, że jej pijany syn wszczął awanturę, w trakcie której zdemolował mieszkanie, znieważał ją i uderzył w twarz. Kobieta musiała uciekać z mieszkania.

Awanturnik na widok mundurowych stał się agresywny, wulgarny, ubliżał i groził pobiciem policjantom oraz matce. Funkcjonariusze obezwładnili 36-latka, założyli mu kajdanki. Pijany mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut znieważenia funkcjonariuszy oraz zmuszania ich do zaniechania prawnej czynności służbowej. Odpowie również za swoje zachowanie wobec matki. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE